HAKKIMIZDA

Balıkesir halkı ve Balıkesir Belediyesi birleşerek, Bahçelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde FIRINTAŞ TERMAL TURİZM ULAŞTIRMA İNŞAAT GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş. ‘yi kurmuştur.  

1980 yılında ekmek üretmeye başlayan Fırıntaş Termal Turizm Ulaştırma İnşaat Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.  35 Yıldır   Balıkesir halkının sağlıklı, kaliteli, hijyenik ve ucuz ekmek ihtiyacını karşılamak için, ekmek üretimini yapmak ve ekmekçilik sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak hizmet sağlamayı kendine amaç edinmiştir.  

2000’li yıllarda Garaj Şubesi, Çardaklı Şubesi ve Karizma şubelerini hizmet açmış, 2005 yılında Fırıntaş A.Ş. bütün fırınlarını daha iyi hizmet vermek için tek çatı altında Bahcelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde toplamıştır.  

2014 yılından itibaren, FIRINTAŞ A.Ş. kendini yenileme çalışmalar kapsamında, ekmek üretiminin yanında, Bünyemizde; Engelsiz Yaşam Parkı, Çevre Eğitim Parkı, Şehitlik Parkı Çay Bahçesi ve Kır Kahvesi, Cafe Karesi AVM, Cafe Terminal-1 ve Terminal-2 işletmeye başlamıştır. 

2015 yılı sonlarında Çocuk Köyü açılmıştır. 2016 yılında unvan değişikliğine gidilmiş olup, BALIKESİR GAYRİMENKUL YATIRIM VE GIDA A.Ş. (BAGYAŞ) tescil edilmiştir. BAGYAŞ olarak, 2016 yılında da kendini yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam etmiş olup, Temmuz 2016 yılında Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olan Ekşi mayalı ve el değmeden ekmek üretimlerine tesisle beraber endüstriyel fırıncılık başlamıştır. 

2016 yılı Temmuz döneminden itibaren Susurluk Sosyal tesislerinin işletmesini yapmaktadır. Ağustos 2016 döneminde Karesi ve Altıeylül ilçe belediye sınırları dahilinde 2 adet Hafriyat Sahalarının işletilmesine başlanmıştır.  

2017 yılı yatırımları çerçevesinde Meydan Cafe, Avlu Cafe, Su Sporları ve artan talebe cevap vermek amacıyla; üretim kapasitesini artırma yönünde, OSB ‘deki üretim tesisimizde montaj çalışmaları devam etmektedir.  

2018 yılı yatırımları çerçevesinde Değirmen Cafe Temmuz ayında işletmeye başlatılmıştır. Bahçelievler Satış Şubesinde tadilat ve yenileme çalışmaları devam etmekte olup, Mart-2019 tarihinde işletmeye başlanacaktır. 

2019 Yılında OSB ‘de bulunan ekmek üretim tesisimizde 4 fırın ile üretim kapasitesi arttırılarak , günlük ortalama 37.148/42.000 adet ekmek üretilmeye başlanmıştır. Ekim 2019 Tarihinde 64.814,65 m² yüzölçümlü alanda Bandırma ilçesinde Hafriyat sahalarının işletmesi şirketimize verilmiştir. Ekmek Satış Bayii sayımız 35 den 47 adet e çıkarılmıştır. Ayrıca 3 ayrı ilçemizde de Ekmek Satış Büfemiz aktif hale getirilmiştir.